دانلود فایل با عنوان تحقیق در مورد ارگونومیک

محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد ارگونومیک آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق در مورد ارگونومیک ,ارگونومیک,دانلود تحقیق در مورد ارگونومیک ,ارگونومیک

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن .doc :

ارگونومیک: (مهندسی فاکتورهای انسانی)

ارگونومیک یک نظام علمی مربوط به طراحی ها بر اساس نیاز های انسانی است، و تخصصی که تئوری ها ، اصول و قواعد، اطاعات و روش های طراحی را به منظور عینی سازی بازدهی انسان عملکرد کل سیستم ، به کار می برد، این رشته (زمینه) همچنین مهندسی انسانی و مهندسی انسانی و مهندسی فاکتورهای انسانی نام دارد. تحقیقات ارگونومیک عمدتا توسط ارگونومیک ها به منظور طراحی و ارزیابی وظایف کارها، محصولات، محیط ها و سیستم ها گرفته شده به منظور سازگار کردن آن ها با نیازهایشان توانایی ها و محدودیت های افراد به کاربرده می شود. (IEA,2000) در UK قزد متخصص برای ارگونومیست ها جامعه ارگایونومیک است.

دیدگاه (نقطه نقطه) ایونومیک یک علم مربوط به مناسب بین افراد و کارشناس است. به حساب آوردن و در نظر گرفتن قابلیت های کارگران و محدودیت ها در جستجو برای حصول اطمینان از وظایف تجهیزات، اطلاعات و سازگاری، محیط هر یک از کارگران.

برای ارزیابی تناسب بین یک نفر و کارشان یک مهندس فاکتورهای انسانی نکات زیر را دتر نظر می گیرد.

کار انجام شده و تقاضا از کارگر ، تجهیزات مورد استفاده (اندازه اش، چگونگی اختصاص آن برای وظیفه مورد نظر)، اطلاعات مورد استفاده (چگونگی ارائه شدن آن، دسترسی و تغییر متن) ارگونومیک ها روی خیلی از نظام های موجود در مطالعه اش از انسان ها و محیط شان فراهم کرده که شامل انسان شناسی، بیومکانیک، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، طراحی صنعتی اصول مکانیزم حرکات بدن، فیزیولوژی و روانشناسی است. نوعا یک ارگونومیست (مهندس فاکتورهای انسانی) در روانشناسی BS یا BA ، مهندسی مکانیک یا صنایع یا علوم سلامت و معمولا یک MA یا MS یا phd خیلی از دانشگاه ها درجه استادی علم در ارگونومی پیشنهاتد دارد ارائه می دهند، در حالیکه برخی استاد ارگونومیک یا استاد درجه های فاکتورهای انسانی را ارائه می دهند. اخیرا، کاردرمانی (شغلی) به سمت رشته های ارگونومی در حال حرکت است و این رشته به عنوان یکی از رشته هایی 10 پدیدآمده که به عنوان یکی از 10 محیط علمی نمایان برای مشاهده در هزاره جدید به وجود آمده اند.

5 خبر ارگونومیک: در ارگونومی 5 بعد وجود دارد، امنیت، راحتی، راحتی، کار، بهره وری یا راندمان و زیبایی (مختصات علمی) بر اساس این خبرهای ارگونومیک، نمونه هایی داده شده از اینکه چگونه محصولات (فرآورده ها) یا سیتم ها می توانند از دوباره طراحی بر اساس اصول و قواعد ارگونومیک سودمند باشند. ایمنی بطرهای داروهای داروهای پزشکی : چاپ روی آن ها (بطری ها) می تواند بزرگتر باشند شکلی که فرد بیماری که دید (بینایی) معیوب دارد( به سبب sinuoes و غیره) می تواند به راحتی و بر چسب ها و مقدار تجویز شده را ببینید. ارگونومیک ها می تواند نوع چاپ را طراحی می کند، رنگ و سایز را برای تهیه کردن دید (بینایی) طراحی کند.

نشان دادن ساعت هشدار- آسایش: برخی علائم و نشان دادن ها ، به صورت رنگ روشن و درشت هشد، فراهم کردن روشنایی را چشم زمانی که تاریکی و تیرگی همه جانبه را فراگرفته و احاطه کرده است. اصول و قواعد ارگونومی می تواند این مسئله را براساس قواعد متضاد متابین دوباره طراحی می کند.

سهولت استفاده علائم خیابان: درک سیکا غریب و ناآشنا ، خیلی وقت ها تشخیص علائم خیابان ها سخت است این می تواند با اصول و قواعد رد یابی بصری در ارگونومی راهنما میگردد.

بهره وری را زمان (عملکرد)- HD TV .صدای مربوط به HD TV کمتر از تنظیم TV است بنابراین وقتی شما از HD برای تنظیم سویچ می کنند صدا به شدت افزایش می یابد ارگونومی ها این تفاوت در سطح رسمی یل را سازمان می کند. و اختلالی در صدای بلند و گوش ایجاد می کند این می تواند به واسطه برابر کردن سطوح دسی بل حل شود.

ساختار های پست صوتی: گوش دادن گزینه های بیشتر برای کاربر حل کند.

محسنات – علائمی در میحط کار: علائم دار کردن، باید گونه درسر تا سر محیطی کار به صورت سازگار ایجاد شود که نه تنها زیبایی ها و مطلوب باشند بلکه همچنین به شکلی باشد که اطلاعات به سادگی برای همه علائم قابل دستیابی باشند.

دامنه ها: IEA ارگونومی را به طور گسترده به سر دامنه تقسیم می کند:


مطالب دیگر:
🔑مقاله ترجمه شده آیا حسابرسی زیست محیطی، حسابرسی رعایت را در طولانی مدت بهبود می بخشد؟🔑آشنایی با برچسب انرژی🔑آشنایی با تاسیس شرکت های دانش بنیان🔑آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ🔑آشنایی با دوربین های عکاسی🔑آلودگی کادمیوم در خاک و گیاه🔑آلودگی های محیط زیست🔑آمادگی و تصمیم راسخ برای ورود به دنیای کسب و کار🔑آماده سازی فوری ماست🔑آمار ریاضی 2🔑آمار و کاربرد آن در مدیریت 1🔑آمار🔑آمپول ترکیبی پیشگیری از بارداری🔑آموزش كاشت گندم🔑آموزش اذان و اقامه ، وضو ، نماز و تیمم🔑آموزش ارگونومي براي مشاغل پرستاری و بهیاری🔑آموزش المپیاد فیزیک🔑آموزش بزرگسالان🔑آموزش و پرورش🔑آموزه های مدیریت رمزموفقیت🔑آناتومی و حرکت شناسی مفصل شانه🔑آناتومی🔑آناتومي انساني🔑آنالیز ارتعاشات🔑آنالیز ریشه ای خرابی ها